Další starostenská cesta vedla do společnosti ČSAD Autobusy
Vloženo: 1.9.2023
Další starostenská cesta organizovaná Jihočeskou hospodářskou komorou vedla do společnosti ČSAD Autobusy České Budějovice, a. s., která v Písku provozuje městskou hromadnou dopravu i autobusové nádraží. Generální ředitel Vladimír Homola starostovi Michalu Čapkovi přiblížil nejen provoz elektrobusů, které obsluhují píseckou MHD od závěru roku 2020, ale také plány společnosti týkající se rekonstrukce autobusového nádraží či využívání moderních technologií a ekologických vozů nejen v MHD. „Písek byl jedním z prvních českých měst, která v městské hromadné dopravě nahradila všechny vozy na naftu ekologickými autobusy. Kromě pěti elektrobusů zde MHD obsluhují i dva vozy na CNG,“ připomněl Vladimír Homola. V městských podmínkách […]






