verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Další starostenská cesta vedla do společnosti ČSAD Autobusy

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityDalší starostenská cesta vedla do společnosti ČSAD Autobusy

Další starostenská cesta vedla do společnosti ČSAD Autobusy


Další starostenská cesta organizovaná Jihočeskou hospodářskou komorou vedla do společnosti ČSAD Autobusy České Budějovice, a. s., která v Písku provozuje městskou hromadnou dopravu i autobusové nádraží. Generální ředitel Vladimír Homola starostovi Michalu Čapkovi přiblížil nejen provoz elektrobusů, které obsluhují píseckou MHD od závěru roku 2020, ale také plány společnosti týkající se rekonstrukce autobusového nádraží či využívání moderních technologií a ekologických vozů nejen v MHD.
„Písek byl jedním z prvních českých měst, která v městské hromadné dopravě nahradila všechny vozy na naftu ekologickými autobusy. Kromě pěti elektrobusů zde MHD obsluhují i dva vozy na CNG,“ připomněl Vladimír Homola. V městských podmínkách se elektrobusy osvědčily. „Budoucnost bude ale zřejmě patřit vozům s vodíkovým pohonem. Vývoj jde v této oblasti rychle kupředu a bedlivě jej sledujeme,“ poznamenal Vladimír Homola. „Jsem rád, že společnost ČSAD v Písku využívá moderní a zároveň ekologické autobusy. Oceňuji také její aktivní přístup k novým technologiím a jejich zavádění do provozu, protože cestujícím přinášejí řadu výhod,“ řekl starosta Michal Čapek. Cestující ocení zejména označníky s digitálním displejem se solárním napájením, které jsou na většině zastávek MHD a poskytují přesné informace o časech příjezdu jednotlivých spojů. Díky speciální aplikaci pak mohou získat také údaje o tom, kde se požadovaný spoj MHD nebo linkový autobus nachází.
Společnost vlastní i písecké autobusové nádraží, které před řadou let prošlo významnou rekonstrukcí. V současnosti firma chystá rekonstrukci další, proběhnout by měla zřejmě už příští rok. V plánu je nejen pokládka nového povrchu povozky, vybudování myčky pro autobusy, ale také vylepšení zázemí pro cestující.
Společnost ČSAD AUTOBUSY České Budějovice, a. s., byla založena v roce 2003 jako nástupnická organizace společnosti ČSAD České Budějovice, a. s., jejíž historie sahá až do roku 1949. Provozuje osobní linkovou i zájezdovou autobusovou dopravu. V současnosti je jedením ze tří smluvních dopravců zajišťujících pro Jihočeský kraj linkovou autobusovou dopravu. Kromě toho zajišťuje městskou hromadnou dopravu v Písku, Českém Krumlově, Milevsku, Vimperku a Prachaticích.

https://www.mesto-pisek.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=12075&id=52076
Zveřejněno: 1.9.2023