verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

První starostenská cesta nového vedení města mířila do firmy Pikatron CZ

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityPrvní starostenská cesta nového vedení města mířila do firmy Pikatron CZ

První starostenská cesta nového vedení města mířila do firmy Pikatron CZ


První starostenská cesta zavedla starostu Michala Čapka a místostarostu Josefa Soumara do firmy Pikatron CZ, s. r. o., která se zabývá výrobou speciálních elektrosoučástek pro zdravotnický průmysl či energetiku a také kompletací kabelových prvků pro automobilový průmysl. Její výrobní program tvoří hlavně transformátory a malé cívky s různým typem konstrukce, montují se tu také konstrukční celky, jejichž součástí jsou tyto cívky.

Firma je jednou z pěti dceřiných společností německé Pikatron Gruppe a zároveň jedinou, která sídlí v České republice. V současnosti zaměstnává 115 pracovníků a plánuje rozšíření výrobních prostor v Dukelské ulici o dalších 630 m2, kam umístí nové impregnační technologie, prozradil ředitel a zároveň jednatel firmy Jiří Lukeš. Firma tak v blízké budoucnosti bude potřebovat nových zhruba 25 pracovníků.

Společnost Pikatron CZ, s. r. o., zahájila výrobu v ČR v roce 2006 v Putimi u Písku, později se přesunula do areálu Jitex v Písku. Od podzimu 2017 sídlí v nově zrekonstruované hale o rozloze 3 200 m2 v Dukelské ulici v Písku, kterou v minulosti využívala armáda. Mezi její nejprestižnější zákazníky patří firma Siemens, které dodává speciální transformátory pro zdravotnický průmysl a také specifické usměrňovače vysokovýkonných převodníků napětí používaných v energetice.
Při starostenských cestách, které organizuje Jihočeská hospodářská komora, se vedení města setkává s představiteli místních firem. Má tak jedinečnou příležitost seznámit se s jejich činností, úspěchy i problémy, se kterými se potýkají.
Petra Měšťanová, tisková mluvčí
Zveřejněno: 13.7.2023