verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Starostenská cesta vedla do firmy Pewtronic s.r.o.

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityStarostenská cesta vedla do firmy Pewtronic s.r.o.

Starostenská cesta vedla do firmy Pewtronic s.r.o.


První letošní starostenská cesta Evy Vanžurové se zástupci Jihočeské hospodářské komory vedla do písecké firmy PEWTRONIC, která se zabývá výrobou elektroniky a kabelů, věnuje se i velkoobchodu s materiály pro telekomunikace a průmysl. Firmu založil Pavel Pewner v roce 2003, o tři roky později vybudoval vlastní areál u Jiráskova mostu, který s postupem času ještě rozšířil. „Na začátku bylo ve firmě zaměstnáno kolem osmi lidí, v současnosti mámě už 49 zaměstnanců a téměř třetina z nich u nás pracuje deset a více let,“ řekl Pavel Pewner. I když zde mají moderní robotické stroje, část výroby se stále dělá manuálně, v některých segmentech jsou totiž lidé stále nezastupitelní. „Například výrobu kabelů nelze zcela automatizovat. Některé činnosti zvládnou efektivněji a lépe jen lidé,“ poznamenal Pavel Pewner.
Ve firmě PEWTRONIC se věnují například osazování desek plošných spojů nebo unikátní výrobě kabeláže do elektronových mikroskopů. „Kromě výroby se věnujeme i internímu technologickému vývoji, který považuji za velmi důležitý,“ doplnil Pavel Pewner. Firma má díky své jedinečné nabídce zákazníky i v zahraničí. Daří se jí i v době epidemie koronaviru, i když lockdowny a různá protiepidemická opatření komplikovala a stále komplikují například dodávku různých elektronických součástek a dílů, které nakupují prakticky po celém světě.
Při starostenských cestách, které organizuje Jihočeská hospodářská komora v Písku, se vedení města setkává s představiteli místních firem a organizací, aby se seznámili s jejich činností, úspěchy i problémy, se kterými se potýkají.
Petra Měšťanová, tisková mluvčí
Zveřejněno: 24.1.2022