verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Cílem další starostenské cesty byla společnost Jitex COMFORT

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityCílem další starostenské cesty byla společnost Jitex COMFORT

Cílem další starostenské cesty byla společnost Jitex COMFORT


Společnost Jitex COMFORT, s. r. o., byla další píseckou firmou, kterou navštívil starosta Michal Čapek v rámci starostenské cesty organizované Jihočeskou hospodářskou komorou. S výrobním programem této textilní firmy, jež navázala na tradici pletařské výroby Jitexu, ho seznámil jednatel společnosti Radek Slavíček. Firma má svou pletárnu, barevnu a konfekční dílnu, vyšívací středisko i oddělení sítotisku. Celý výrobní proces – od výroby úpletu po ušití – zajišťuje sama.
„Je skvělé, že se tradiční značka Jitex, která je neodmyslitelně spjata s Pískem, udržela na trhu a odolala i silné konkurenci v podobě levného textilu dováženého z Asie,“ řekl starosta. V Jitexu COMFORT šijí například trička, polokošile, šaty, sukně, spodní a noční prádlo, tradiční župany z plyše, ale také termoprádlo nebo funkční oblečení z moderních materiálů, jako je merino vlna nebo bambus. „Ve srovnání s asijským textilem jsou naše výrobky dražší, ale díky tomu, že celý proces zajišťujeme sami, můžeme ručit za kvalitu našeho zboží,“ uvedl Radek Slavíček s tím, že se firma soustředí hlavně na český trh. „Vyrábíme textil pod svou značkou, ale šijeme také pro cizí značky, případně dodáváme polotovary. Zákazníci mohou naše výrobky koupit v e-shopu nebo partnerských prodejnách v různých městech,“ doplnil Radek Slavíček.
Jitex COMFORT v současnosti zaměstnává zhruba 75 lidí, kteří jsou převážně z Písku a okolí. Písecká firma se podobně jako jiné české textilní podniky potýká s nedostatkem kvalitních pracovníků. Výrobci textilu proto založili ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou sdružení Textil a pomohli na svět novému učebnímu oboru Výrobce textilií, který vyučují na střední odborné škole ve Strakonicích. Jedná se o jediný učební obor tohoto druhu v Jihočeském kraji a jeho žáci absolvují praxe přímo ve výrobních závodech. Absolventi však zatím většinou odchází mimo obor.

https://www.mesto-pisek.cz/cilem-dalsi-starostenske-cesty-byla-spolecnost-jitex-comfort/d-52524/p1=29518
Zveřejněno: 27.9.2023