verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Další starostenská cesta vedla do firmy HEYCO WERK ČR

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityDalší starostenská cesta vedla do firmy HEYCO WERK ČR

Další starostenská cesta vedla do firmy HEYCO WERK ČR


Další starostenská cesta, kterou zorganizovala Jihočeská hospodářská komora, vedla do průmyslové zóny, starosta Michal Čapek a místostarosta Josef Soumar navštívili firmu HEYCO WERK ČR, s. r. o., která patří do rodiny HEYCO Werk Heynen GmbH & Co. KG sídlící v Německu. Spadají pod ni celkem dvě firmy v USA, čtyři v Německu, jedna v Irsku a dvě v ČR, včetně písecké. „Zabýváme se výrobou plastových dílů zejména pro automobilový průmysl, k našim odběratelům patří například firmy Škoda, VW, Audi, Opel, Daimler nebo Mercedes. Vyrábíme pro ně různé plastové díly do interiéru vozidel a do motorového prostoru. Naše výrobky jsou určeny jak pro osobní automobily, tak pro nákladní automobily a autobusy,“ řekl ředitel firmy Josef Hrouda.
Hlavní výrobní činností je výroba dílů z termoplastů vstřikováním do forem, svařování plastů a montáž kovových či plastových doplňkových dílů. Některá pracoviště jsou robotizovaná a není u nich potřeba obsluha. Řada činností se ale bez lidských rukou stále neobejde, ať již třeba ve skladu, při kompletaci některých dílů nebo ve speciální laboratoři, která měří technickou čistotu výrobků. „Zaměstnáváme více než 150 lidí, jedná se o kmenové pracovníky, agenturní již nevyužíváme. Neměli jsme s nimi příliš dobré zkušenosti,“ doplnil Josef Hrouda.
Firma HEYCO WERK ČR vznikla v roce 1995 a původně sídlila v Temelíně, v roce 2000 postavila svou první halu „na zelené louce“ v písecké průmyslové zóně. V současnosti má čtyři haly, poslední o rozloze 6 000 m2 postavila před třemi lety. To firmě dává možnost dál se rozvíjet.
Zveřejněno: 28.11.2023