verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

O jihočeské On-line Burzy škol projevilo zájem na tisíc žáků

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityO jihočeské On-line Burzy škol projevilo zájem na tisíc žáků

O jihočeské On-line Burzy škol projevilo zájem na tisíc žáků


Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s partnery uspořádala na nově spuštěném webu www.burzyskol.cz ve dnech 12. – 14. ledna On-line Burzy škol určené především pro žáky 8. a 9. tříd, kteří mohou do 1. března 2021 podávat přihlášky na obory vzdělání bez talentových zkoušek. O informace ke studiu na středních školách a učilištích v jižních Čechách projevilo zájem na tisíc žáků i jejich rodičů, kteří mohli navštívit on-line prezentace více než 40 škol.

„On-line Burzy škol jsou v současné době důležitou aktivitou pro žáky základních škol, kteří si vybírají další studium a kterým se krátí čas k podávání přihlášek na obory vzdělání bez talentové zkoušky. Termín mají do 1. března 2021. On-line Burzy jsou stejně tak významné i pro střední školy, které se kvůli zrušeným výstavám nemohly prezentovat před potenciálními zájemci. Takovou pomoc v dnešní době kvitují i jihočeské firmy, do nichž obvykle středoškoláci dochází na praxi,“ říká Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk), která rychle zareagovala na vládní opatření, znemožňující pořádání prezenčních akcí, a ve spolupráci s externisty připravila web www.burzyskol.cz. Ten během konání on-line výstavy navštívilo více než 3 300 uživatelů. Dle zpětné vazby od zúčastněných škol jejich prezentace zhlédlo na tisíc žáků, některým školám se na virtuální schůzky přihlásilo za tři dny i na 100 žáků.

Do zviditelnění akce se zapojila i řada jihočeských firem a pozvala na ně své zaměstnance, kteří řeší obdobnou situaci se svými ratolestmi: „Zhlédla jsem virtuální prohlídku několika škol a prošla informace, které školy na online burze uvádí. Jsem z tohoto projektu nadšená, je to skvělý způsob, jak v této nelehké době plné zákazů, nařízení a uzavírek škol pomoci rodičům i žákům se v nabídce škol zorientovat,“ zhodnotila akci Dana Zochová ze společnosti Mondi Bupak s.r.o.

Přihlášené střední školy a učiliště, tedy vystavovatelé, před samotnou akcí kladně hodnotily nejen ji samotnou, ale i přístup pracovníků Jhk: „Chtěla bych poděkovat za trpělivý, profesionální a vstřícný přístup při řešení nečekaných situací při organizaci Burzy škol on-line a současně vyslovit poděkování všem zúčastněným z Jhk za organizaci a úsilí, které do této akce investovali,“ děkuje Eva Divišová ze Střední školy a Vyšší odborné školy Cestovního ruchu České Budějovice, která se on-line burzy také zúčastnila.

Návštěvníci On-line Burz škol se po tři dny v časech vždy od 9:00, 15:00 a 17:00 hodin mohli přes nově spuštěný web burzyskol.cz spojit se zástupci více než 40 jihočeských škol a vyhledat si potřebné informace na jejich profilech. Na nich mají školy uvedené informace o studiu, vybavení tříd, mimoškolních aktivitách, některé školy přidaly i vlastní videa a fotografie. Zájemce o studium na on-line schůzkách nejvíce zajímaly informace o nabízených oborech, podmínkách přijímacího řízení či možnostech dalšího uplatnění po studiu.

Zdroj:Aktuality | Jihočeská hospodářská komora (jhk.cz)
Zveřejněno: 18.1.2021