verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Začalo testování zaměstnanců ve velkých firmách

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityZačalo testování zaměstnanců ve velkých firmách

Začalo testování zaměstnanců ve velkých firmách


Podle nařízení vlády začali od 3. března 2021 zaměstnavatelé s více než 250 zaměstnanci testovat své pracovníky. Ode dneška se mají připojit i menší firmy s 50 a více zaměstnanci. Mnozí podnikatelé jsou na testování připraveni, někteří testování provádí již dlouhodobě. Přesto firmy mohou narazit na problém kvůli nedostatku testů či nákladům na organizaci a likvidaci infekčního odpadu.

„Věříme, že plošné testování pomůže, jen se obávám, že testy, které se na to mají nakupovat, nejsou příliš účinné. Problémem je také organizace testování, zvlášť ve větších firmách, které mají například stejné IČO, ale jednotlivé pobočky či výrobní závody s odlišnými počty zaměstnanců mají rozprostřené ve více regionech,“ upozorňuje Miroslav Dvořák, předseda představenstva Jihočeské hospodářské komory, který reaguje na nařízení vlády, které ukládá zaměstnavatelům povinnost od 3. března 2021 testovat pracovníky ve firmách s více než 250 zaměstnanci. Firmy musí zajistit testování antigenními testy na covid-19, každého pracovníka musí otestovat do 12. března 2021. Ode dneška, tedy od 5. března 2021, se k testování mají přidat i podniky od 50 zaměstnanců.

Více informací ZDE.

Zdroj:Začalo testování zaměstnanců ve velkých firmách. Problémem zůstává nedostatek testů či náklady na organizaci | Jihočeská hospodářská komora (jhk.cz):
Zveřejněno: 5.3.2021