verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

V pondělí se otevřou zahrádky restaurací a rozběhne se kulturní život

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityV pondělí se otevřou zahrádky restaurací a rozběhne se kulturní život

V pondělí se otevřou zahrádky restaurací a rozběhne se kulturní život


Další vlna rozvolnění protiepidemických restrikcí čeká Českou republiku v pondělí 17. května. Návrh příslušných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví odsouhlasila vláda na jednání v pondělí 10. května 2021.

K většímu rozvolnění dojde za týden, v pondělí 17. května. Restaurace budou moci za dodržení nastavených pravidel otevřít zahrádky. Omezena bude kapacita u stolů a všichni zákazníci se budou muset prokázat testem, očkováním či prodělanou nemocí covid-19 v posledních 90 dnech. Povolena bude už i konzumace jídel a pití na tržnicích.

Spustí se také první kulturní akce, a to venkovní až pro 700 sedících diváků, maximálně však 50 procent kapacity hlediště s tím, že i ti se budou muset prokázat testy, očkováním nebo dokladem o prodělané nemoci a během představení budou muset nosit ochranu dýchacích cest. Vláda zároveň přijala usnesení, v němž konstatuje, že pokud se nezhorší dosavadní trend poklesu počtu nových případů nemoci covid-19, od 24. května se budou moci konat kulturní akce uvnitř budov až pro 500 diváků a venku až pro tisícovku. Podrobnosti o postupném rozvolňování v segmentu kultury naleznete v tiskové zprávě Ministerstva kultury na https://www.mkcr.cz/novinky-a-media/vlada-schvalila-navrh-ministra-zaoralka-na-obnoveni-kulturniho-zivota-4-cs4248.html.

Více informací ZDE.

Zdroj:Od zítřka mohou do lázní i samoplátci, v pondělí se otevřou zahrádky restaurací a rozběhne se kulturní život, odsouhlasila vláda | MPO
Zveřejněno: 11.5.2021