verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Starostenská cesta vedla do Prosperity Písek a firmy Wittmann Battenfeld

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityStarostenská cesta vedla do Prosperity Písek a firmy Wittmann Battenfeld

Starostenská cesta vedla do Prosperity Písek a firmy Wittmann Battenfeld


Neziskovou organizaci Prosperita Písek a držitele titulu Firma Písecka roku 2019, společnost Wittmann Battenfeld CZ, spol. s. r. o., navštívila starostka Eva Vanžurová spolu se zástupci Jihočeské hospodářské komory v rámci tradiční „starostenské cesty“. Během těchto návštěv se zástupci vedení města setkávají s představiteli místních firem a organizací, aby se seznámili s jejich činností, úspěchy i problémy, se kterými se potýkají.
Prosperita Písek se zaměřuje především na pomoc rodinám s malými dětmi, a to v oblasti slaďování pracovního a rodinného života. Provozuje dětské skupiny pro děti od jednoho roku do pěti let, dětské skupiny pro žáky prvního stupně základních škol, pořádá různé kurzy, semináře nebo workshopy a nabízí i poradenství. V Písku Prosperita provozuje Dětský svět v Žižkově ulici, kde má čtyři dětské skupiny a dětský klub. „Rodiče mají o umístění svých potomků u nás velký zájem, už nyní podávají žádosti na další období,“ řekla Dana Jahodová z Prosperity. Dětskou skupinu provozují také v Letech, dětské kluby pak v Miroticích a Vimperku. V současnosti je trápí nejasnosti týkající se financování dětských skupin v blízké budoucnosti, protože skončí jejich podpora z Evropské unie.
Firma Wittmann Battenfeld nabízí ucelený výrobní program strojů na zpracování plastů včetně servisu a dodávek náhradních dílů – vstřikovací stroje Wittmann Battenfeld, roboty, manipulátory i komplexní automatizovaná pracoviště. Je stoprocentní dceřinou společností rakouské firmy Wittmann Battenfeld a v Písku začínala v roce 2003. O osm let později se přestěhovala do nově postaveného objektu v Malých Nepodřicích, který musela před několika lety ještě zvětšit. „Máme zhruba čtyřicet zaměstnanců, řada z nich je u nás od samého počátku,“ uvedl jednatel firmy Michal Slaba. Pokud firma potřebuje nové pracovníky, většinou s jejich náborem nemá větší problémy. Je to i díky tomu, že se věnujeme kusové výrobě, poznamenal Michal Slaba.
Zveřejněno: 13.9.2021