verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Setkání s ministrem průmyslu a obchodu v Písku

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualitySetkání s ministrem průmyslu a obchodu v Písku

Setkání s ministrem průmyslu a obchodu v Písku


V Písku ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou proběhlo setkání s místopředsedou vlády, ministrem průmyslu a obchodu, doc. Ing. Karlem Havlíčkem, Ph.D, MBA.

V pátek 2.srpna navštívil Jihočeský kraj místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Nejdříve využil odstávky reaktoru v Jaderné elektrárně Temelín a seznámil se s průběhem výměny paliva. S generálním ředitelem ČEZ Danielem Benešem konzultoval připravenost zaměstnanců i na připravenost vlastního zařízení na tzv. povolovací proces, který začne v příštím roce. ,,Budoucnost jaderné energetiky a role tuzemských firem je silným tématem pro Holding ZVVZ GROUP,, zdůraznili panu ministrovi osobně její představitelé při jeho návštěvě v Milevsku.

Odpoledne již v Písku netrpěli očekávali zastupitel Jihočeského kraje Petr Kalina a zastupitel města Písek Michal Čapek, aby jej uvedli do provozu firmy VM MOTOR. Majitelem společnosti je známý motokárový a automobilní závodník Vladimír Vácha, který své zkušenosti dokonale zúročil. Společnost je téměř soběstačná při výrobě kovových komponentů pro motokárové motory a motocykly a má vlastní slévárnu hliníku.

V průmyslové zóně se připojil do doprovodného týmu Martin Lanc. První zastávka patřila společnosti HEYCO WERK ČŘ s.r.o., kde se vyrábějí plastové díly pro automobilový průmysl. A to zejména v rámci Evropské unie. Se zřejmou hrdostí představil jednatel společnosti Josef Hrouda zdravou ekonomiku firmy a její dlouholetou perspektivu. Aktuálně probíhá industrializace skladové části haly 3 pro účely výroby a byly zahájeny zemní práce v rámci archeologického průzkumu a přeložky v souvislosti s přípravou plochy pro stavbu další nové haly.

Následně, vcelku logicky směřoval ministr Karel Havlíček do výrobního závodu společnosti Schneider Electric, a.s.. Je to vedoucí společnost v oboru digitální transformace řízení energií a automatizace nejen v infrastruktuře a průmyslu, ale také ve veřejných budovách i domácností. Navazuje na dlouholetou historii Píseckého podniku Elektropřístroj spojenou s výjimečnou praxí jeho zaměstnanců. Po prohlídce provozu došlo na setkání s podnikateli, členy Jihočeské hospodářské komory a jejím předsedou v Písku ing. Vladimírem Homolou, řediteli středních škol a dalšími osobnostmi z regionu.

Oblastní kancelář JHK připravila ve spolupráci s Úřadem práce a Městským úřadem aktuální přehled o průmyslové zóně. Diskuze posloužila panu ministrovi rozšířit získané poznatky v různorodém portfoliu podniků, které za pátek navštívil. Na stole byla např. problematika technického vzdělávání a vůbec vzdělávání mladé generace. Nezůstalo jen na kritice celkového stavu. Zkušenosti uváděné ředitelem SPŠ Strakonice podpořené jednatelem Heyco Werk CZ Josefem Hroudou a jednatelem Wittmann Battenfeld CZ Michalem Slabou byly doplněny plánovanými opatřeními vládou České republiky.

Zdroj: Ing. Jaroslav Pospíšil, 1. ETALON, z.s.
Zveřejněno: 5.8.2019