verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Ranní káva s Ajťákem

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityRanní káva s Ajťákem

Ranní káva s Ajťákem


Oblastní hospodářská komora v Písku organizuje pravidelné Ranní kávy s odborníky, které členům JHK přibližují zajímavá témata. „Začali jsme před dvěma lety po vzoru komory v Táboře s Ranní kávou s právníky a firmy měly o tato setkání velký zájem,“ říká ředitelka kanceláře Jihočeské hospodářské komory v Písku Kateřina Rybaříková. S právníky z advokátní kanceláře Šíp, Kadlec Paikrová jsme uspořádali setkání na téma Veřejné zákazky, zákon o GDPR, Smlouva o dílo a podobně. Protože podnikatele tyto akce zajímají, zkusili jsme požádat i další odborníky a v minulém roce uspořádali Ranní kávu s webovým expertem a letos v únoru Ranní kávu s „Ajťákem“. Posezení jsou pro členy JHK zdarma.
S panem Martinem Řehkou ze společnosti Miraclehelp si podnikatelé u dobré kávy a výborného jablečného závinu na svátek sv. Valentýna povídali o tom, jaké výborné IT nástroje existují zcela zdarma a jak je ve svém podnikání využívat, jak bezpečně zálohovat svá data a jak je chránit, jaké jednoduché a efektivní nástroje najdeme v balíku MS Office, jaké možnosti nám nabízí sociální sítě a jak moderně komunikovat se zákazníky.
Martin Řehka se kromě servisu počítačů, poradenství, zálohování a dalších služeb v oblasti IT zabývá i lektorováním a pořádáním kurzů MS Word, MS Excel nebo kurzům o využití sociálních sítí v podnikání. Školí pro firmy, pořádá přednášky ve školách o IT bezpečnosti a mimo jiné je např. i porotcem startupové soutěže jihoczech.cz. Bylo velice příjemné jej na naší poslední přednášce poslouchat a i pro počítačového laika byla tato „ranní káva“ velice zajímavá.
Jednou z podnikatelek, která pravidelně Ranní kávy navštěvuje je paní ing. Zuzana Pšeničková, která má učetní firmu.“ Jsem moc ráda, že Komora v Písku taková setkání podnikatelů pořádá a účastním se jich pravidelně. Je to příležitost získat zajímavé informace, kontakty a poznat zajímavé lidi, což se Vám v podnikání vždycky hodí.“
Zveřejněno: 21.2.2018