verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Provedli nás životem. Buďme s nimi, když ten jejich končí, připomíná kampaň na podporu mobilní hospicové péče

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityProvedli nás životem. Buďme s nimi, když ten jejich končí, připomíná kampaň na podporu mobilní hospicové péče

Provedli nás životem. Buďme s nimi, když ten jejich končí, připomíná kampaň na podporu mobilní hospicové péče


Provedli nás životem. Buďme s nimi, když ten jejich končí. Tak se jmenuje kampaň na podporu mobilní hospicové péče, kterou máte v těchto dnech možnost vidět na ČT a v jiných celostátních médiích. Kampaň má podpořit i Papučový den v Písku, který se koná ale po celé republice, a to 6. října 2021. 

Většina lidí si přeje strávit své poslední chvíle doma. Ale jen malému procentu se to skutečně podaří. Důvodem je nedostatek informací.

„Chceme to změnit. Proto vás zveme již 5. rokem na náš písecký Papučový den, který se koná v celé ČR dne 6. 10. 2021,“ láká Daniela Nechvátalová, ředitelka Domácího hospicu Athelas v Písku. „Obujte si ten den na nohy papuče do práce a podpořte spolu s námi myšlenku hospicové péče,“ dodává Dana Nechvátalová.

 

Program na Kamenném mostě

Odpoledne v 16:00 se organizátoři těší na všechny návštěvníky na Kamenném mostě, kde se můžete setkat s anděly, a prohlédnout si andělské koláže, které pro hospic vytvořily děti z píseckých a okolních MŠ. „Vezměte s sebou papuče, již tradičně se pokusíme spojit oba břehy, potřebujeme 250 párů Vašich bačkor, papuče vám vrátíme,“ vysvětluje Dana Nechvátalová. Přijďte podpořit domácí hospicovou péči na Písecku symbolickým spojením obou břehů Otavy. Podpořte myšlenku, že mnozí z nás chtějí zemřít DOMA. Před 2 lety se podařilo dojít papučovým řetězem do poloviny mostu.

Návštěvníci si také spolu s T-dance budou moci zatančit pro ty, kteří potřebují naši podporu, i pro jejich blízké, kteří o ně pečují. Večer pak pro hospic Athelas v Divadle pod čarou zahraje kapela Beelee beat z Deellee s Kateřinou Pokornou benefiční koncert a možná přijdou i v papučích.

 

Program odstartuje v Domácím hospicu Atheas

Celý program odstartuje již 5. října od 17:00 hod. v Domácím hospicu Atheas v Písku, program bude následovat i ve večerních hodinách a 6. října právě na Papučovém dni. Více informací nalzenete v příložené pozvánce nebo na www.hospic-pisek.cz/aktualne/

Zdroj: Provedli nás životem. Buďme s nimi, když ten jejich končí, připomíná kampaň na podporu mobilní hospicové péče | Jihočeská hospodářská komora (jhk.cz)

Papučový den - program
Zveřejněno: 4.10.2021