verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Obědy pro děti – pomozte dětem, které nemají obědy

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityObědy pro děti – pomozte dětem, které nemají obědy

Obědy pro děti – pomozte dětem, které nemají obědy


Obracíme se na Vás s prosbou podpořit nápad, s kterým přišla jedna z členských firem před prázdninami – pomoci píseckým dětem, jejichž rodiče díky ztrátě partnera nebo jiných složitých událostí v rodině  nemají na zaplacení obědů ve školní jídelně a děti tak přicházejí  o možnost potkávat se s kamarády i při jídle a kvalitně se stravovat.

Projekt Obědy pro děti funguje již léta po celé české republice – přispět se dá na transparentní účet. My bychom chtěli v Písku pomoci ale konkrétním píseckým dětem a pomoc zorganizovat tak, aby dárce zaplatil oběd přímo školní jídelně za konkrétní dítě. Cena jednoho oběda je 25 Kč, měsíčně tedy vychází obědy pro jedno dítě na cca 500 Kč.

Hledáme tedy firmy, které by chtěly pomoci a po dobu jednoho roku jednou měsíčně takovému dítěti obědy uhradit. Spolupráce by se zatím týkala Tylovy školy, na základě vytipování od třídních učitelů bychom se o takových dětech dozvěděli. Potřebujeme však vědět kolik dětí by bylo možné podpořit.

Prosím tedy, pokud se Vám myšlenka líbí a chtěli byste takto pomoci, ozvěte se prosím na mail kubecova@jhk.cz

Víme, že možností jak pomáhat je mnoho a řada z Vás již pomáhá jiným způsobem, přesto zkoušíme najít touto cestou pár firem, kterým by se tato myšlenka líbila.
Zveřejněno: 11.10.2021