verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Nová služba Nakup bezpečně pomůže menším obchodníkům

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityNová služba Nakup bezpečně pomůže menším obchodníkům

Nová služba Nakup bezpečně pomůže menším obchodníkům


Během nouzového stavu, který doprovází uzavření většiny obchodů a omezení v prodejnách potravin, vznikla nová služba Nakup bezpečně (otevírejte v Google Chrome). Ta si za cíl dává dostat lidi z front v obchodech a pomoct menším obchodníkům, kteří teď trpí. Projekt má podporu Ministerstva průmyslu a obchodu i Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a pro obchodníky i uživatele je služba zdarma.

Jak služba nakupbezpecne.cz funguje? (otevírejte v Google Chrome)

Jde o internetovou platformu, která dokáže zdigitalizovat každý krám i krámek v Česku. Jednoduše řečeno: obchod si do služby Nakup bezpečně přidá svůj sortiment (zejména potraviny, léky, drogerie) a zákazníci si u něj mohou nakoupit online z domova. Vyberou si i časový slot, ve kterém si pak nákup v prodejně vyzvednou, aby nemuseli procházet mezi regály a čekat ve frontách u pokladny.

„V první fázi to budou spíš malé krámky, co jsou všude po republice, a snad přesvědčím řetězce, aby se do toho zapojily,“ říká Tomáš Čupr, který stojí za celým projektem, a zároveň připomíná, že současné kapacity online supermarketů typu Rohlík.cz, Košík.cz či iTesca nestačí náporu uživatelů, a navíc jsou dostupné jen ve velkých městech.

„Máme dva cíle: dostat lidi z front v obchodech a pomoct menším obchodníkům, kteří teď trpí,“ vysvětluje Čupr s tím, že by se tak mělo snížit riziko nákazy zákazníkůzaměstnanců kamenných obchodů a současně zmírnit nepříznivé ekonomické dopady aktuálních pandemických opatření na firmy a podnikatele.

Pro obchodníky i pro uživatele je služba Nakup bezpečně zdarma. Čupr doufá, že se během několika dnů na platformě objeví tisíce obchodů z celé země. „V první fázi to budou spíš malé krámky, co jsou všude po republice, a snad přesvědčím řetězce, aby se do toho zapojily,“ doplňuje Tomáš Čupr.

Celý článek o nové službě Nakup bezpečně na Forbes.cz

Zdroj:https://www.jhk.cz/aktuality/nova-sluzba-nakup-bezpecne-pomuze-mensim-obchodnikum-a-udela-z-kazde-prodejny-e-shop
Zveřejněno: 30.3.2020