verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Nouzový stav platí do 17. května, otvírání zrychluje, schvaluje se další pomoc

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityNouzový stav platí do 17. května, otvírání zrychluje, schvaluje se další pomoc

Nouzový stav platí do 17. května, otvírání zrychluje, schvaluje se další pomoc


Do 17. května se v České republice prodlužuje nouzový stav, tedy i všechna dosud platná mimořádná opatření a přísná hygienická pravidla. O jaká konkrétní pravidla se jedná do 11. května, nastavila vláda, a to i na mimořádném jednání poslední dubnový den. Ministři také na základě příznivého vývoje  situace s koronavirem urychlili otevření některých zařízení a rozhodli o další pomoci.

Už 11. května by se v rámci 3. vlny uvolnění podnikatelských a dalších činností nově měly otevřít divadla, kina a ostatní kulturní aktivity, konat kulturní, společenské a sportovní akce či svatby. Vše – stejně jako v případě bohoslužeb, spolkových a dalších veřejných akcí včetně tréninku sportovců – maximálně do 100 lidí v jeden čas na jednom místě při dodržování hygienických a dalších pravidel.

Jasná jsou také pravidla pro fungování kadeřnictví, pedikúr či masáží a velkých nákupních center, tedy zařízení, která se rovněž otevřou 11. května. K tomuto datu se také ruší zákaz zkoušení oděvů. Oblečení si budou moct zákazníci stejně jako boty vyzkoušet poté, co si vydezinfikují ruce. Před případným dalším nabídnutím jinému zájemci, bude třeba oděv po dobu 24 hodin odděleně uložit od ostatního zboží.

Plné znění krizového opatření o zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb včetně toho, co je třeba dodržovat, je k dispozici na tomto místě, opatření o omezení volného pohybu osob pak zde. Obecně přitom platí, že pravidla vždy záleží – stejně jako tomu bylo dosud – na vývoji situace s koronavirem, kdy na prvním místě musí být ochrana zdraví.

Více informací naleznete ZDE.

Zdroj:www.mpo.cz
Zveřejněno: 4.5.2020