verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Německo zařadilo Českou republiku na seznam rizikových zemí

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityNěmecko zařadilo Českou republiku na seznam rizikových zemí

Německo zařadilo Českou republiku na seznam rizikových zemí


Od 14. 2. zařadilo Německo Českou republiku na seznam rizikových zemí s mutujícím virem. Dochází tak k dalšímu zpřísňování pravidel pro cestování pro občany České Republiky cestující do a přes Spolkovou republiku Německo. Až na velmi úzký okruh výjimek musí cestující z ČR nastoupit v Německu po příjezdu do karantény.

Čeští PENDLEŘI doposud v Sasku potřebují dva testy týdně, v Bavorsku se musí testovat každých 48 hodin.

Do BAVORSKA budou nově moci dojíždět všichni pendleři, které zaměstnavatel označí za nezbytné. Od středy má Německo umožnit denní dojíždění za prací všem důležitým profesím.

Co vše musíte splnit při cestě do Německa:

  • Elektronická registrace
  • Negativní PCR nebo antigenní test (v německém či anglickém jazyce) – nesmí být starší než 48 hodin – Není podstatné, jestli cestující cestuje i na velmi krátké období (např. pouze na jednu hodinu).
  • Karanténa 10 – 14 dní dle dané Spolkové země. . Karanténu nelze zpravidla zkrátit ani po 5 dnech na základě předložení druhého negativního testu.

Osoby, které Německem pouze projíždějí, se musí taktéž povinně registrovat, mít s sebou doklad o úspěšné provedené registraci a musí mít s sebou test.

Osoby, které cestují do Německa nebo přes Německo, mají výjimku z karantény pouze ve velmi omezených případech. Výjimky z karanténních opatření mají:

  • osoby projíždějící přes Německo bez zbytečných odkladů
  • nákladní dopravci/osoby, které do Německa cestují z pracovních důvodů, aby přepravily přes hranice zboží nebo náklad po silnici, železnici nebo letecky (v případě pobytu na území Německa méně než 72 hodin a za dodržení ochranných a hygienických opatření)
  • pendleři, kteří pracují v oblasti zdravotnictví nebo pečovatelských službách (tito musí splňovat karanténní nařízení dané spolkové země).

V individuálních případech může místně příslušný úřad rozhodnout od upuštění od karantény.

POZOR: Každá ze spolkových zemích má vlastní opatření proti COVID-19, za tímto účelem doporučujeme sledovat informace tamních zastupitelských úřadů ČR.

Rozcestník k portálům jednotlivých spolkových zemí s opatřeními proti COVID19 je k nalezení ZDE.

Zastupitelské úřady ČR v Německu:

Více informací:
Zveřejněno: 15.2.2021