verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Návštěva starostky města v píseckých firmách

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityNávštěva starostky města v píseckých firmách

Návštěva starostky města v píseckých firmách


Starostka Písku Eva Vanžurová navštívila v rámci další starostenské cesty dvě členské firmy Jihočeské hospodářské komory.

První kroky vedly společně s předsedou oblastní hospodářské komory Vladimírem Homolou, ředitelkou kanceláře Kateřinou Rybaříkovou a ředitelem Úřadu práce v písku Jiřím Brožákem do firmy Alfa výroba jednoúčelových strojů.

V moderních nově vybudované budově na Hradišti sídlí firma od roku 2006 a v minulém roce přistavěla další část a rozšířila tak další výrobní i skladové prostory. Zabývá se konstrukcí a výrobou jednoúčelových strojů převážně pro automobilový průmysl. Firma zajišťuje návrhy a konstrukce poloautomatických či plně automatických zařízení dle požadavků zákazníka. Naprostou novinkou, kterou  mohli návštěvníci obdivovat je automatizace skladového hospodářství, kterou Alfa  realizovala v minulém roce.

Druhou navštívenou firmou bylo jedno z 6 středisek výrobního družstva  OTAVA, které se podílí formou kooperace s několika největšími zaměstnavateli na vytváření pracovního systému pro osoby se zdravotním postižením. V družstvu je v Jihočeském kraji zaměstnáno 370 zdravotně postižených osob z celkového počtu 500 zaměstnanců. Chráněná pracoviště jsou mnohdy jedinou možností pro lidi, kteří by kvůli svému handicapu neobstáli v tvrdé pracovní soutěži se zdravými spoluobčany.

 
Zveřejněno: 23.5.2019