verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Hospodářská komora podporuje zvýšení hranice pro plátcovství DPH či stravenkový paušál.

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityHospodářská komora podporuje zvýšení hranice pro plátcovství DPH či stravenkový paušál.

Hospodářská komora podporuje zvýšení hranice pro plátcovství DPH či stravenkový paušál.


Analytici a legislativci Hospodářské komory České republiky provedli rozbor všech pozměňovacích návrhů k novému daňovému balíčku. Daňový balíček, který čeká závěrečné 3. čtení, mimo jiné zavádí stravenkový paušál pro zaměstnance nebo navyšuje sazby spotřební daně z tabákových výrobků. Poslanci k vládnímu návrhu, který má změnit některé zákony v oblasti daní od ledna 2021, předložili 63 pozměňovacích návrhů. Někteří z nich například navrhli zvýšit limit povinné registrace k DPH na 2 miliony korun tržeb ročně nebo rozšířit okruh daňové uznatelnosti očkování zaměstnanců. Jiní kupř. usilují o to, aby zaměstnanci neměli nárok na peněžitý příspěvek na stravování od zaměstnavatele.

Hospodářská komora identifikovala pro podnikatele a tuzemské hospodářství škodlivé, či naopak příznivé návrhy změn nového daňového balíčku. Poslancům v těchto dnech adresuje stanoviska za členy Hospodářské komory a doporučení, které pozměňovací návrhy ovlivňující podnikatelské prostředí v ČR přijmout, a které nikoliv.

Další informace zde.

Zdroj:https://www.jhk.cz/aktuality/hospodarska-komora-podporuje-zvyseni-hranice-pro-platcovstvi-dph-ci-stravenkovy-pausal-zaroven-upozornuje-na-pozmenovaci-navrhy-danoveho-balicku-2020
Zveřejněno: 11.11.2020