verado-lite
Jihočeská hospodářská komora Písek město Písek

Bazén pod lesnickou školou stopli. Stěhuje se do kasáren

Jihočeská hospodářská komora - Podnikáme v Písku

AktualityBazén pod lesnickou školou stopli. Stěhuje se do kasáren

Bazén pod lesnickou školou stopli. Stěhuje se do kasáren


Sedmnáct let diskuzí a příprav, desítky investovaných milionů a Písečtí jsou opět na začátku. Zastupitelé na svém čtvrtečním mimořádném jednání zastavili stavbu nového bazénu pod lesnickou školou a schválili zahájení prací na jeho vybudování v areálu bývalých Žižkových kasáren společně se sportovní halou. Návrh získal podporu osmnácti zastupitelů.

Stavba pod lesnickou školou přitom byla kompletně připravená včetně stavebního povolení. Město už do projektu nasypalo patnáct milionů korun. Vznikl také materiál, který zastupitele ujistil, že Písek financování bazénu unese. Přesto se nenašel potřebný počet podporovatelů. Po dvouhodinové debatě, kdy zastupitelé „pracovali“ s cenou 315 milionů korun bez DPH, se navíc těsně před hlasováním od vedení města dozvěděli, že projekční kancelář cenu aktualizovala na 350 milionů korun bez DPH. Zastupitel Josef Soumar (Piráti) to označil za neférové jednání a následovala řada návrhů usnesení.

Místostarosta Ondřej Veselý (ČSSD) považuje sumu za nepřijatelnou a navrhl rozsáhlou rekonstrukci stávajícího plaveckého bazénu pod hradbami v ceně do 200 milionů korun. Rudolf Tyll (Pro Písek) podpořil návrh místostarostky Petry Trambové (Pro Písek) na pokračování stavby bazénu pod lesnickou školou za 350 milionů korun. Navíc požadoval rozšíření parkovacích ploch. Marek Anděl (Písek sobě) chtěl opravit stávající bazén, aby sloužil po dobu výstavby nového, a hledat místo pro výstavbu nového jinde než pod lesnickou školou. Místostarosta Petr Hladík (KDU-ČSL) společně s Michalem Horákem (Piráti) přednesl návrh na zrušení stavby pod lesnickou školou a zahájení příprav stavby bazénu se sportovní halou v jižní části bývalých Žižkových kasáren. Právě tento návrh prošel. Stavba nového bazénu se tak odsunula minimálně o dalších pět let.

Zdroj: https://pisecky.denik.cz/mikroregion/pisek.html
Zveřejněno: 10.4.2019